Vše souvisí se vším

Když to vezmeme od úplného základu, tak dojdeme k tomu, že výživa může mnoho onemocnění (vy)léčit a stejně tak může strava mnoho onemocnění způsobit.
✨Kvalitní nutriční terapeut může být tolik pomocný u různých nemocí od A do Z.
Není to jen člověk, který by psal jídelníčky a poradil zhubnout za 3 dny to, co člověk nabral za posledních xx let. Píšu z nejedné vlastní zkušenosti.
✨Před tím, než jsem nastoupila na studium výživy, nebudu vám lhát, ani já jsem si nemyslela, jaké kompetence NT může vůbec mít a kolika směry se může zabývat. Čekala jsem, že budu 5 let v Brně, občas zajdu na přednášku, občas na zábavu (říkám, nebudu vám lhát, ale život píše příběhy trochu jinak) a občas se dozvím něco o nějakých zdravých potravinách.
✨Ale. Výživa – myslím ta kvalitní a zdravá, což pro každého znamená něco úplně jiného, někdy umí zázraky.
✨Ovšem nestačí jít jen na konzultaci do poradny, popovídat si o tom je hezký a prospěšný, ale zařadit to reálně do každodenního života je ještě mnohem hezčí a prospěšnější.
✨Člověk ale nesmí to, co mu bylo řečeno, dodržovat jen na 50 %. Každá změna i sebemenší má svůj význam, ale v momentě, kdy člověk řeší závažný zdravotní problém, tak většinou dodržovat jen těch 50 % a z další poloviny si dělat svoje, bohužel nestačí.
✨Všechno souvisí se vším a je to fascinující. Tak jako makroorganismy nedokáží žít bez mikroorganismů, tak naše tělo ovlivňuje nejen to, čeho jíme kila za týden, ale stejně tak i to, čeho jíme nanogramy za týden.
✨Proto nikdy nebude stačit sníst čokoládu obsahující palmový olej a jít to dané množství energie vysportovat a pak jít za nutričním a čekat, že vám doporučí jen nejíst tu čokoládu. Aneb vše souvisí se vším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *