O mně

Dovolte mi, abych se vám představila. Jmenuji se Petra Křupková a narodila jsem se hned z kraje roku 1999.

Život beru jako nikdy nekončící proces učení a nabírání nejen intelektuálních znalostí, ale třeba právě i toho, jak se starat sám o sebe, o své tělo i o duši. A lidské tělo pojímám jako jeden velký a neuvěřitelně propracovaný systém, který je schopný podávat každý den maximální výkon, ovšem jen za podmínek, že mu dopřejeme kvalitní péči, kterou si bez pochyby zaslouží. Mým cílem je, aby lidé pochopili, že zdravé tělo je jedině takové tělo, ve kterém se subjektivně cítí tělesně, duševně i sociálně v kondici. Nejsem zastáncem rychlých řešení na zdravotní problémy, které vznikají měsíce i roky. Naopak propaguji dlouhodobé a především udržitelné změny, kterých lze docílit každodenními malými krůčky a návyky. Myslím si, že je to celé jen o tom si konzistentně skládat svoji mozaiku zdraví.

V červnu 2021 jsem dostudovala bakalářský obor Nutriční terapie v Brně na lékařské fakultě Masarykovy univerzity. V současné době rozšiřuji své vědomosti a dovednosti na navazujícím magisterské studium na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Fascinuje mě přírodní medicína a věřím v prevenci, proto jsem prošla i ročním studiem na škole klinické naturopatie v Praze. Studium bylo zakončeno certifikátem. Zastávám názor, že psychické zdraví je stejně tak důležité jako zdraví fyzické, proto jsem již třikrát absolvovala 8 týdenní kurz mindfulness. Poznatky z tohoto kurzu se snažím sama aplikovat do běžného každodenního života. Dále jsem si prošla 3 měsíčním on-line kurzem, ve kterém jsem se dozvídala nové komplexní informace ohledně zdravého životního stylu, který ani zdaleka nestojí pouze na stravě a pohybu, ale je široce propojen se vším, v čem žijeme, čím se obklopujeme a kde jakým způsobem trávíme svůj drahocenný čas.

K velkému zájmu o výživu mě již od raného dětského věku vedli moji skvělí rodiče, jelikož u nás doma byl na kvalitní stravování a léčbu (pokud to tedy šlo) přírodní cestou kladen velký důraz. Jsem ale také člověk milující sport. Necelých 15 let jsem se závodně věnovala aerobiku, několik let jsem k tomu hrála tenis a také mám 3 letou zkušenost s taneční školou.

Děkuji všem mým blízkým lidem, kteří mě na mé cestě podporují.

Vítejte <3

@pojdme_byt_zdravi